- Futás
- Hegymászás
- Kerékpár
- Túra
- Sí
Erre a hírre vártunk, amióta a nepáli expedíciószervező publikálta a csúcsot elértek névsorát. Az Annapurna a nyolcezresek között is veszélyesnek számít. Itt különösen igaz, hogy a hegyet csak akkor másztad meg, ha leértél az alaptáborba.
A Johnnie Walker Annapurna Expedíció tájékoztatása szerint Dávid a csúcsmászás után a 4-es táborban töltötte az éjszakát, kb. 7100 méteren, majd a mai nap során szerencsésen leereszkedett az alaptáborba.
A csúcsmászásról részleteket egyelőre nem közöltek, de Dávid mászótársa, a német Jost Kobusch GPS jeladója adatai alapján legalább 13 órán keresztül tartott az út csak felfelé.
Dávid az alaptáborból telefonon jelentkezett be:
„Biztonságban vagyok az alaptáborban és innen megerősítem, hogy május elsején elértem az Annapurna csúcsát oxigénpalack nélkül. Nagyon nehéz volt az út felfelé és lefelé is, ezért a 4-es táborban pihentünk tegnap éjszaka Josttal, a német hegymászótársammal. Nagyon nehéz utunk volt ma is lefelé. Nagyon köszönöm a kedves szavakat, hamarosan jövök a részletekkel, de most igyekszem aludni legalább 10 órát.”
Idén nagyon kegyes volt az Annapurna a hegymászókhoz: harmincan érték el a csúcsot, ami az eddigi összes sikeres mászás 12%-a! A hegyen eddig 72-en vesztették életüket.
Klein Dávid az Annapurna első magyar megmászója. Már csak két, magyarok által érintetlen nyolcezres maradt a Himalájában: a Shishapangma és a K2. Utóbbira készül júniusban Suhajda Szilárd.
Ha szeretnétek jobban megismerni Dávidot, olvassátok el a tavalyi Manaszlu-mászása után vele készített interjúnkat.
A végére pedig egy filozofikus gondolat a hegymászás miértjéről, melyet Dávid az Annapurna-csúcstámadás előtt írt:
„A hegymászás számomra a szabadságot jelenti, de ez egy nagyon szigorú szabadság, gyönyörű a környezet, de persze nagyon kemény a feladat. Ebben a szabadságban találkozom önmagammal, gazdagabban, őszintébben érek vissza ilyenkor egy-egy expedícióról. Fontos számomra, hogy a hegymászás egy kemény fizikai teljesítményre épül, de végső soron egy lelki jellegű élmény, mélyen megélem, ami történik velem. Már önmagában a megmérettetés is a sikert jelenti számomra és ez fontos a mindennapokban is – hogy boldogan csináljuk végig a mindennapokat.”