- Futás
- Hegymászás
- Kerékpár
- Túra
- Sí
A természetben történő WC-zés kényes téma, amiről éppen ezért nem is lehet sokat olvasni, pedig elengedhetetlen, hogy beszéljünk róla. Valljuk be, mindannyian érintettek vagyunk a témakörben, és fontos, hogy tisztában legyünk mik a lehetőségeink egy rövidebb vagy hosszabb túra során, különösképpen amikor a nagydologról van szó.
Az elmúlt hónapokban megszaporodtak azok a hírek, melyek szerint Magyarország különböző területein barna medvét láttak. A "kitört a pánik" és a "kiadták a riasztást" címek elég ijesztően hathatnak, pláne most, hogy beindult az őszi túraszezon. Utánajártunk, hogy mennyire valós a veszély, illetve mit lehet tenni, ha tényleg szembetalálkozunk egy medvével.
Ismeretlen terepen, menet közbeni útvonal módosításkor, meg úgy általában ezerféle okból lehet szükség navigációs eszközökre túrázás során.
Készítettünk egy 20 pontos ellenőrzőlistát, amin indulás előtt végigfutva segíthetnek, hogy az eltervezett túra élmény legyen, ne pedig rémálom!
Milyen szabályokat kell betartanom, ha gyalogosan túrázom az erdőben? Biciklizhetek, ott, ahol más túrázik? Szabad-e lovagolni az erdei utakon? Milyen sporteszközöket használhatok hazai erdeinkben? Egyáltalán mennyi ideig és mi módon tartózkodhatok az erdőben? Ugye, neked is felmerültek már ehhez hasonló kérdések? Öntsünk tiszta vizet a pohárba!
Összegyűjtöttünk néhány hasznos tanácsot a használt túracuccok vásárlásával kapcsolatban, és megkérdeztünk pár jól ismert világjárót is a témában.
Az őszi erdő gyümölcseinek most van a szezonja. A Pilisi Parkerdőben kirándulóknak bőven van alkalmuk arra, hogy megkóstolják ezeket, esetleg gyűjtsenek belőlük otthonra is, ha különleges zamatú ételeket és italokat szeretnének készíteni.
Ahhoz, hogy igazán jó élményben legyen részed a Kéktúrán, a következőket kell feltétlenül tudnod...
Rakok a hátizsákba egy rúd szalámit, fél kiló kenyeret meg egy üveg sört. Elég az… vagy nem?
Mire van szükségünk, mit vigyünk magunkkal, mit vegyünk fel...
Királyrét egyszerre szíve a Börzsönynek és kapuja a Magas-Börzsönynek. A leggyakrabban innen indulunk, ide érkezünk. Királyrét megannyi szépséggel vár.
Ezúttal nem a legmagasabb hegységeink hívnak a látványosságaikkal, hanem a Dunántúl völgyei.
Az iránytűben/tájolóban az a legjobb, hogy nem kell hozzá sem adatforgalom, sem térerő, sem kapcsolat a fejünk felett keringő műholddakkal, és ami még jobb, sosem merül le... Kis tanulással kiválóan segíti a tájékozódást ismeretlen terepen.