- Futás
- Hegymászás
- Kerékpár
- Túra
- Sí
Akinek volt már bármilyen sérülése a csuklója tájékán, és hordott már valamilyen bandázst vagy rögzítőt, az tudja, hogy ezek az első ránézésre tökegyszerűnek tűnő kis „szerkezetek” mennyit hozzá tudnak tenni a regenerációhoz. Nem mindegy, hogy pontosan milyen sérülésről is van szó (ínhüvely gyulladásról, rándulásról, törés utáni rehabilitációról stb.), azonban az az egy biztos, hogy a rögzítés általi pihentetés jótékony hatással lesz a felépülés időtartamára. Gondolhatnánk, hogy rögzítő és rögzítő között nem lehet nagy különbség, mindegyik tart és kész, ám ha így teszünk, nagyot tévedünk!
Első körben különbséget kell tennünk a rugalmas „rögzítők” és a valódi rögzítők között. Az olcsó, pár ezer forintos termékek többnyire a rugalmas kategóriába tartoznak és nem is igazán nevezhetők rögzítőnek, mivel csak az ízület mozgástartományát korlátozzák. Így ezek rehabilitációs, gyógyászati célra csak korlátozottan vagy egyáltalán nem alkalmasak.
A valódi, teljes rögzítésre szánt eszközök, mint amilyen az Ottobock Manu Arexa Pollex is, semmilyen irányba nem engedik mozogni az ízületet – jelen esetben a csuklót -, így a gipszeléshez hasonló hatékonysággal tudnak működni. Nagy előnyük az orvosi gipszhez képest, hogy egy mozdulattal eltávolíthatók és visszatehetők - a tesztelt terméknél ez a művelet akár egy kézzel is kivitelezhető -, így könnyebb alatta tisztálkodni és gyógytorna után sem kell időt szánni az újbóli rögzítésre.
Ha több terméket is kipróbálunk, fel fog tűnni, hogy óriási különbségek vannak a komfort tekintetében. A „One size”, vagyis minden méretű felhasználónak alkalmas cuccokat felejtsük el! Nincs olyan, hogy valami egy 50 kilós nőnek és egy 100 kilós férfinak is megfelelő. Válasszunk olyan rögzítőt, mint az Arexa Pollex, mely különböző méretekben kapható – az Arexánál S, M, L -, így biztosak lehetünk abban, hogy kényelmes lesz és nem mellesleg maximálisan fog tartani, nem lötyög benne a kezünk. A méret kiválasztásához használjuk a hivatalos mérettáblázatot!
A komforthoz sokat hozzátesz az anyaghasználat is. Pár nap viselés után a tesztelt Ottobock Manu Arexa Pollex ugyanolyan kényelmes volt, mint az első órában, köszönhetően a finom, párnázott anyagnak. A kényelemhez rengeteget hozzátesz az is, hogy az alumínium rudazat egyénileg formázható, így maximálisan a felhasználó igényeihez alakítható (egyaránt használható jobb-, illetve bal kézre is).
A fentieket valószínűleg sok minőségi kézrögzítő tudja, amivel azonban az Arexa Pollex kiemelkedik a többi közül, az a hüvelykujj ízületének védelme. Amellett, hogy maximálisan tartja a csuklót, a spirál rugós megtámasztásnak köszönhetően
A teszt során ez a funkció is kiválóan vizsgázott. Amire használat közben oda kell figyelni, az az, hogy az ujjrögzítő tépőzár - mellyel az ujj körméretére, ezáltal kényelmesre állítható a termék -, az anyag merevsége miatt beleakadhat néhány dologba (például cipőfűzés esetén). Ezt a tépőzár csukló irányába való ferdén rögzítésével tudjuk kiküszöbölni.
Mindent egybevetve az Ottobock Manu Arexa Pollex élesben is kiállta a próbát. Ajánljuk mindenkinek, aki arra kényszerül, hogy csuklórögzítőt hordjon!
A csukló vagy hüvelykujj rándulása, ficama, szalagsérülés a csukló vagy hüvelykujj területén, ízületi merevség a kézen, ízületi/ csont/ ízületgyulladás, ínhüvely gyulladás, irritáció a csukló vagy hüvelykujj területén, kéz részleges bénulása, sérülés vagy operáció utáni rögzítés, éjszakai pozícionálás, valamint akut vagy krónikus csukló és hüvelykujj fájdalom esetén.
Stabilizálja és támogatja a csukló és hüvelykujj ízületeit, megakadályozza a túlzott flexiót/extenziót a csuklóízületben, a spirálrugó plusz támaszt nyújt a hüvelykujjnak, valamint csökkentheti az akut és krónikus fájdalmakat is.