- Futás
- Hegymászás
- Kerékpár
- Túra
- Sí
Jövőre nézve nem újul meg a teljes paletta, pontosabban a legtöbb modell csak dizájnban változik. Ezzel nincs szerintem semmi baj. Egy tavaly piacra dobott friss fejlesztést nem kell csak azért módosítani, hogy egy évvel később ráakaszthassuk: új.
Régi stílus, új köntösben
2017-re csúcsosodott ki a Trail-kategória elterjedése, mely szinte minden márka palettáján ott figyel. Ide tulajdonképpen azok a paripák tartoznak, amiket anno, a mountain bike őskorában Én is építeni szerettem volna – mert a lehetőségeim és a technológia által kínált opciók szűkösek voltak. Egy agresszívebb felhasználásra szánt geometriájú merevfarú mountain bike váz, benne egy 120-140 mm rugóutas villa, tárcsafékek, lehetőség szerint 1×10 vagy 1×11 hajtás, dropper post – állítható magasságú nyeregcső, valamint pluszos külsők – például 27,5×2,8”. A Kellys is ezen recept mentén készítette el a Mobstert. Csak a dropper post maradt ki. Aki nem akar egy össztelóst vásárolni, de a lefeléket is élvezni akarja, egy ilyen bringa telitalálat.
Terepgyorsasági bajnok
A Hacker már a vér és verejték, a másodpercek és sprintek szinonimája. A tavalyi karbon váz hátsó háromszögét rövidítették – fordulékonyabbá tették ezáltal, míg az első háromszög nagyobb lett, így a stabilitás megmaradt. Természetesen, ahogy egy ilyen szintű váznál elvárhatjuk, hátul 12×142mm tengely van. Az első váltó és a hátsó tárcsafék felfogatása direct mount-os. A váz elő van készítve a teljes Di2 kábelezésre. XCO és XCM versenyek dobogó környékén biztos fogunk vele találkozni.
29 versus 27,5
Sokan nem tudják, melyik kerékméretet válasszák. Sokszor csak azért döntenek egy modell mellett, mert a felszereltsége tetszetős. Éppen ezért a merevfarú montiknál a Kellys minden felszereltségből egy 29-es és egy 27,5-es kerékváltozatot kínál – még a színük is ugyanaz a pároknak! Stage vs Hacker. Gate vs Thorx. TNT vs Spider. A felszereltség, szín, ár innentől nem befolyásoló tényező.
Egyenjogúság két keréken is
A hölgyek sem maradnak új modell nélkül. A 29-es kerekű Desire inkább a teljesítmény-orientált csajok választása lesz. Szuper könnyű alumínium váz és női test méreteire szabott geometria a fő ütőkártyája. A hobbistáknak pedig marad a Vanity, melynél az egyszerűbb felszereltségű változat már 27,5”-os kerekű.
Aszfaltszaggatók
Megújul az országúti paletta csúcsa is, az URC. A Boeing fejlesztőivel közösen kialakított karbon váz alig több mint 900 gramm(!), miközben megmaradt kellően merev ahol merevnek kell lennie. A fejcső, középház és láncvillák csatlakozási pontjaiban alkalmazott Power Core segítségével a lehető legjobb erőátvitelt, tökéletes irányítást és stabilitást ígér. Természetesen teljes mértékben Di2 kábelezéshez előkészített. Érdekessége, hogy a Hackeren használt váltófüllel szerelik, a nagyobb törés elleni védelem érdekében…
Laza piacrajárók
Említésre érdemes az új „holland” kerékpár-kategória is, melyben sárvédővel, láncvédővel, csomagtartóval, kosárral és csengővel felszerelt színpompás városi bringák találhatók. Royal Dutch és Classic Dutch.
...és még?
Mindezek mellett a kiegészítők terén is hatalmas kínálattal készül a gyártó – a mezektől a sisakokig, a pumpáktól a szerszámokig. Ezek között egy pumpánál álltunk meg hosszasan. Van a probléma: a tubeless, hajtogatható külsők többségét csak "felrobbantva" tudjuk a helyére, vagyis a felnire rakni. Ehhez viszont hirtelen van szükségünk nagy nyomásra, amit egy kézi pumpa, de még egy műhelypumpa sem képes előállítani.
A Kellys műhelypumpája egy nyomástartótartállyal lett ellátva, amit ha úgy állítuk egy csapot, fel tudunk "tölteni" akár 10 bar nyomással is. Majd a pumpafejet a szelepre helyezzük, a csapot kinyitjuk és máris felpukkan a helyére a külsőnk! Okos megoldás, amit csak nagyon-nagyon kevés pumpagyártónál láttunk eddig...
Érdemes tehát odafigyelni a Kellys márkanévre 2017-ben is.