- Futás
- Hegymászás
- Kerékpár
- Túra
- Sí
Aki keresgélt már kerékpáros fejvédők között, egész biztosan találkozott már a német Cratoni márkával. Ennek oka egyrészt, hogy kiemelkedően széles termékpalettával rendelkeznek (mind kerékpározási irányzat, felhasználói attitűd, mind pedig dizájn és színvariáció tekintetében is), technikailag a legjobbak közé tartoznak és mindemellett ár/érték arányban is az elsők között említhetjük. Ráadásul egy igencsak kiforrott márkáról van szó, hiszen közel 40 éve készítenek kerékpáros fejvédőket, amik rendre nyernek rangos szakmai elismeréseket.
A fentieket pozitív személyes tapasztalatainkkal is alá tudjuk támasztani, hiszen a Cratoni Allset, C-flash és Agravic modelleket is volt már szerencsénk kipróbálni és gyermekeink is elégedetten használják a szokatlanul színes és vidám mintázatú Maxster gyerekbukókat.
Az általunk is tesztelt, többszörös díjnyertes Cratoni Allset “PROsított” változata, nagyobb, határozottabb silddel a vérbeli trail és enduro bringásoknak. Megnövelt tarkó- és halántékvédelemmel, rovarhálóval és az EPS habot alulról is védő (downshell) külső héjjal együtt is mindössze 300 gramm.
14 nagy szellőzőnyílása és a belsőrészen kialakított légcsatornák segítenek lehűteni a kedélyeket az izzasztó tekerések alkalmával. A markáns sildet három fokozatban állíthatjuk, felső állásban elegendő hely marad a szemüveg számára is. Tulajdonképpen teljesen természetes, de azért nem maradhat ki, hogy az LFS rögzítőrendszerrel olyan pontos illeszkedést lehet elérni, hogy rázós helyzetekben is stabilan a fejünkön marad.
A tervezésnél arra is gondoltak, hogy a fejvédő tetején legyen elég széles és sima felület sportkamera adapter rögzítéséhez, hogy az izgalmas zúzásokat megörökíthessük.
Ha a terepen számodra a védelem mellett a kiemelkedő komfort és szellőzés is elsődleges szempont, akkor az Allrace modellt ajánljuk figyelmedbe.
Trail fejvédő esetén 250 gramm az már bőven az a szint, hogy észre sem veszed, hogy van valami a fejeden, pláne, mivel 19 szellőzőnyílással és jól megtervezett belső légcsatornákkal gondoskodik a belső komfortról (már a sild formáját is úgy tervezték, hogy ezt a légáramlást támogassa). A fejvédő nagy részét befedő, inmold eljárással felvitt külső héj mellett a belső EPS habot alulról is védelemmel látták el az ún. downshell eljárással, így még erősebb szerkezetet értek el.
Ja, és ami a legfontosabb… iszonyat jól néz ki az összes színvariációban.
Elég gyakori az olyan élethelyzet, amikor még nem vagyunk biztosak benne, hogy melyik út lesz a nekünk való. Viszont, ahhoz, hogy rájöjjünk, bele kéne kóstolni mindegyikbe és ez a belekóstolás ráfordításokkal jár. Vagy egyszerűen csak szeretünk többféle dolgot is csinálni és ezért szeretjük azokat a megoldásokat, amik többmindenre is alkalmasak.
No, valami ilyesmi helyzetekre készült a C-Maniac, a kettő-az-egyben fejvédő. Lecsatolható állvédős sisak, amit zúzósabb terepekre, komolyabb igénybevételnél az állvédővel használhatunk, de könnyebb tekerésekhez “trailiesíthetjük” azáltal, hogy eltávolítjuk róla az állvédőt.
17 szellőzőnyílással fejlett méretállító rendszerrel és a teljes külső felületet védő héjszerkezettel látták el ezt a modellt is.
A felnőtteknek szánt fejvédőkben alkalmazott technológiák kijárnak a gyermekeknek is. A inmold eljárással felvitt külső héjjal rendelkezik, precíz és gyors RLS méretállítórendszert kapott (mert a gyerekek még annyira sem szeretnek a rögzítéssel bajlódni, mint a felnőttek), az első szellőzőkre bogárhálók is kerültekés integrált hátsólámpával is ellátták, ami az alacsonyabban lévő gyermekek biztonságát növeli akár forgalomban is.
Ja, és temérdek féle színvariációban választható, csak hogy a bringához, a stílushoz, a cipőfűzőhöz, vagy bármi máshoz passzolhasson.