Rollerezés:
Csak az elöl lévő lábát csatolja be. Szabadon maradó lábával tolja előre magát, ahogy a képen is látható, majd az ellökés után helyezze át testsúlyát az első, becsatolt lábra. Siklás közben hátul lévő lábával egyensúlyozzon a levegőben, vagy lépjen fel a két kötés közé. A súlypont az első lábon legyen.
Csatolás: Álljon szembe a heggyel (háta mögött a völgy), a deszkát helyezze maga elé. Hátsó lábával stabilan a havon állva csatolja be első lábát. A deszkát nekitámaszthatja a havon lévő (hátsó) lábfejének. Ha az első lábát becsatolta, szabadon lévő lábán forduljon 180 fokot (félkörív), üljön le (a hegyoldalra), így kényelmesen becsatolhatja hátsó lábát is.
Rollozás sarokélen: Ezt a gyakorlatot enyhe lejtőn végezze. Háttal a hegynek, szemben a völggyel, a deszka hossztengelye legyen merőleges az esésvonalra (a völgy felé mutató legrövidebb, legmeredekebb vonal, út). Úgy végezze ezt a gyakorlatot, hogy testsúlya mindkét lábán egyenletesen legyen elosztva. Térdei enyhén hajlítottak, csípője, mellkasa és feje a völgy felé néz. Lábujjaival a deszkát a völgy felé billentve a snowboard elkezd csúszni a völgy felé. Ha a térdek rogyasztása mellett - a kötés hátsó támláját sarkával terhelve - a deszka élét ismét a hóba nyomja, a deszka megáll. Ezt az indulást és megállást sokszor ismételje, nagy szüksége lesz rá! Eleinte kapaszkodóként használja segítője kezét, hogy könnyebben találja meg a tökéletes egyensúlyt.
Rollozás lábujjélen: A feladat annyival nehezebb az előzőhöz képest, hogy a heggyel szemben, a völgynek és a menetiránynak háttal kell végrehajtania. A mozdulatok hasonlóak, ám itt lábujjélen egyensúlyoz. Nyomja le a lábujjélt, s a sarokélt billentse fel. Így a deszka lassan elindul. Térdrogyasztással tudja a deszkát lefékezni, de ezúttal térdét és csípőjét előre kell nyomnia ahhoz, hogy a deszka lábujjéle a hóba nyomódjon. A gyakorlat közben hátranézhet a válla felett, hogy lássa, merre halad. E gyakorlatnál is érdemes oktatója kezét fognia, mert háttal haladva eleinte szokatlan lesz a siklás és az egyensúlyozás.
Rézsútsiklás: Sarokélen és lábujjélen egyaránt meg kell tanulnia elvégezni. Kezdjen el rollozni a már ismert technikával, majd testsúlya nagy részét helyezze az első lábára. Észre fogja venni, hogy a deszka orra az elöl lévő többletsúly miatt lejjebb fordul, mint a deszka vége, s már nem csak oldalazva, hanem sréhen is csúszik. Ez a rézsútsiklás. Ha a deszka orra nagyon lefordul az esésvonal felé, akkor túl sok súlyt helyezett első lábára - a korrigáláshoz dőljön vissza picit.
Kanyarodás: Kezdje egy előre kanyarral (front turn), melyet sarokélen való rollozással indít, majd - a már ismert technikával az első lábra helyezve a súlyt - folytassa rézsútsiklással. Ezután helyezzen még több súlyt elöl lévő lábára egészen addig, amíg a deszka orra teljesen le nem fordul az esésvonalba. Ahogy közeledik ehhez a helyzethez, lassan billentse le a deszka eddig levegőben tartott élét, így mire eléri az esésvonalban való egyenes csúszást, addigra a deszka teljes lapján kell hogy csússzon. Most tart a kanyar felénél - ne ijedjen meg, inkább folytassa a mozdulatsort az alábbiak szerint: fejét és vállát fordítsa a kanyar belseje felé. Kezdje terhelni a lábujjélet, és ezzel egy időben ellentétesen emelje a sarokélet.
Ha a deszka orra kifordult az esésvonalból, visszadőlhet az első lábáról, hogy megint ugyanannyi súly legyen hátsó lábán. Ismét rollozzon lábujjélen - ezzel be is fejezte a kanyarodást. Ha ebben a tartásban marad, akkor a deszka addig fékeződik, míg végül megáll. Ha ismét rádől az első lábára, már kezdheti a következő kanyart a másik irányba (back turn).
Forrás: