- Futás
- Hegymászás
- Kerékpár
- Túra
- Sí
Hát ezt is megértük végre, lezajlott Magyarország első hivatalos IRONMAN versenye. A budapesti helyszín tökéletes választás volt mind a verseny, mind országimázs szempontjából (persze ez nem jelenti azt, hogy más hazai helyszín ne lett volna az). A 90km kerékpár pályakijelölése a legtöbb résztvevő véleménye szerint is tökéletesre sikeredett, ezt csak a helyenként kellemetlen útminőség torzította.
Erdélyi Nándi
Közel 18 éves triatlon pályafutásom során megfordultam már egy-két versenyen, melyek között volt helyi rendezvény és nagy nemzetközi verseny is. Az IRONMAN 70.3 Budapestet, azonban egyértelműen a legjobban szervezett, legjobb hangulatú és legszebb pályájú események közt tartom számon (családias hangulatot illetően azért Nagyatád verhetetlen - egy másik versenyző véleménye).
Maga a versenyközpont Kopaszi-gátnál volt, ami önmagában azt gondolom, hogy fővárosunk egyik legkellemesebb pihenő övezete. Az úszás az öbölben volt kijelölve, ahol egy „L” alakú pályát kellett úsznunk. Kicsit tartottam a rajt előtt attól, hogy 200 méter után 170 ember hogyan fog az „L” szárához befordulni egy bójánál, ezért bal szélre helyezkedtem, hogy minél nagyobb ívben, minél kisebb verekedéssel jussak túl a fordulón. Ez meg is volt, majd egy nyugodt úszással, saját tempóban értem el a partot. A második szám 90 km-én szebb és jobb pályát nem igazán lehetett volna találni. A kezdeti borzalmas útminőséget szerencsére gyorsan felváltotta a simább aszfalt, melyen nagyon jól lehetett haladni. A várba felfelé vezető emelkedő pont jókor törte meg a rakpart monotonitását, majd mire kezdett volna nehéz lenni az emelkedő, elindultunk lefelé az Alagút irányába. Ezután következett a Lánchíd, majd a pesti rakpart először északra, majd délre, ezt követően ismét a Lánchíd, aztán irány a Kopaszi-gát, Szerémi út, majd ismét vissza a Kopaszi-gáthoz, és innen még egy kör. Számomra jobb vonalvezetésű pályát nehezen lehetett volna kitalálni, kellően sík, kellően technikás, kellően szeles volt, és ami számomra megszokott volt, de a külföldiek biztosan élvezték, az a látvány, ami elénk tárult a Duna partján.
A befejező számot 4 körben kellett teljesíteni a Gellért tér és a versenyközpont között. Eközben két frissítőállomás volt, ahol lehetett kapni mindent, amire egy sportolónak szüksége van egy félmaraton során. Jó volt hallani végig a sok biztatást a pálya széléről, ismerősök, ismeretlenek szurkoltak mindenfelé.
Volt, hogy csak látták a HUN feliratot a mezemen és már jöttek a biztatások. Élmény ilyen körülmények közt versenyezni.
Végül 4:56-os összidővel értem át a célvonalon, aminek jelenlegi edzettségem mellett nagyon örültem. A célban gyönyörű befutó érem és póló várt ránk, illetve egy kiadós, „egyél, amennyit bírsz” ebéd.
Azt gondolom, hogy a szervezők, közöttük is Kropkó Péter kitett magáért. A gesztus, hogy ott állt a célban és személyesen gratulált minden célbaérkezőnek, magáért beszél. Remek versenyt sikerült összerakni, melyben olyan apróságokra is odafigyeltek, hogy a síneket, amiket kereszteztünk kerékpárral, lefedték gumiszőnyeggel. Nézői szemszögből jeleztek nekem egy-két kritikát, mint például a mellékhelységek számát és minőségét, vagy a nézők felé történő információáramlás hiányát, ami például azt jelentette, hogy a gáton szinte észre sem vették, hogy elrajtoltunk, nem tudták, hogy ki hol tart, mert akadozott az internetes eredmények frissítése.
Összességében véve úgy érzem, hogy kiválón debütált az IRONMAN Budapesten és remélem, hogy sokáig leszünk, lehetünk ennek az ünnepnek a részesei.